Curaj Din categoria Bancuri - Soacra-Spune-i soacrei dumitale sa nu-si faca griji ca nu mai aude bine. Asta-i semn de batranete.
-Spune-i dumneata doctore daca ai curaj! Adaugat de theleon (29 ani) - Focsani - 07.10.2003
Vot Constitutie-Nu deranjati Din categoria Umor politicToata lumea stie ca intre 18-19 octombrie a avut loc Referendumul pentru Noua Constitutie. Modul cum s-a desfasurat procesul de votare ramane discutabil: santaj politic, cointeresarea materiala (mituirea) votantilor, tombole, dezinformarea votantilor cu privire la continutul Noii Constitutii, abuzuri privind utilizarea URNEI MOBILE.
Cu privire la acest ultim aspect Ion Iliescu a fost de acord cu folosirea URNELOR MOBILE si pentru alte cazuri decit cele prevazute in mod expres de lege (pentru bolnavii nedeplasabili) gasind ca aceasta practica se aseamana cu votul prin corespondenta sau prin mijloace electronice, practicat in alte tari.
Mdaaa, taticutul nostru Ilici are intodeauna dreptate. Ce conteaza ca aceasta practica e ilegala, parerea lui conteaza mai mult. Iar parerea oamenilor de rand nu face trei parale, ca doar suntem in democratie.
Folosirea in afara legii a urnei mobile nu este oare un abuz? Daca, la urmatoarele alegeri, cineva va va deranja acasa cu urna mobila in numele "democratiei" iata solutia unui cititor al "Evenimentului Zilei" solutie care si-a postat-o pe forumul de pe internet al respectivului cotidian:
-------->
Vind anunt "Nu deranjati! "
Nu lasa urmatoarele alegeri sa te prinda nepregatit ! Comanda din timp un semn adeziv cu inscrisul "NU Deranjati" scris cu litere rosu aprins pe fundal alb deschis ! Pentru doar 200.000 de lei poti primi discret in posta acest semn pe care il poti lipi pe usa daca cumva esti implicat intr-un act sexual pe timpul zilelor de votare ! Cu doar 200.000 de lei poti evita un rusinos penis captivus cind esti intrerupt din placerile trupesti de sunatul insistent al "Omului cu Urna" ! Indiferent care iti sint planurile pentru urmatoarele alegeri semnul "nu deranjati" nu trebuie sa-ti lipsesca din sertar ! Poate ca copilul doarme, nevasta este bolnava sau mananci cu frica de vecini un pui prajit...comanda semnul adeziv "Nu deranjati", singurul in masura sa tina departe de tine pe "Omul cu Urna"... Suna acum numarul *** *** *** si daca esti printre primii 110 care comanda vei primi gratuit si o bita de baseball pe care o poti folosi in cazul in care "Omul cu Urna" nu tine cont de avertizare !
---------->
Adaugat de Umor.ro (0 ani) - Rm. Valcea - 21.10.2003
Lama de mestecat Din categoria Bancuri - AlinutaAlinuta se plimba pe strada mestecand ceva. Se intalneste cu vecinul ei care o intreaba:
-Ce mesteci Alinuta?
-O lama.
-De care? Orbit?
-Nu Gillette. Adaugat de selena (17 ani) - Timisoara - 27.08.2003
Si cei cu facultate Din categoria Bancuri - ArmataCaporalul e cam miop de felul lui:
-Drepti! Asta e valabil si pentru tine, tu ala cu boneta rosie, din spate! La care soldatul Ionescu:
-Domnule caporal, permiteti sa raportez, sa traiti, ala e un Hidrant!
-Fie ce-o vrea el! Aici trebuie sa asculte si cei cu facultate! Adaugat de fox (24 ani) - Craiova - 16.10.2003
Spion american Din categoria Bancuri - ArmataPregatesc SUA un superspion pentru a-l trimite in Uniunea Sovietica. Dupa 5 ani de pregatire in care superagentul a invatat perfect limba rusa, obiceiurile, istoria, literatura si altele este trimis in misiune. Ajunge, se cazeaza si iese pe strada.
-Buna ziua, domnule american ii spune un vanzator ambulant.
-Buna ziua.
Mai merge putin.
-Buna ziua, domnu' american, ii spune o batrana.
-Buna ziua, raspunde el mirat.
Mai face cativa pasi.
-Sarumana nenea americanu, ii spune un pusti.
-Bai de unde stii ca sunt american? il intreaba spionul intrigat.
-Pai, nene, noi nu avem negri. Adaugat de antony (19 ani) - Bucuresti - 10.11.2003