Cativa zeci de ani romanii au supravietuit mai mult cu bancuri decat cu paine. Situatia continua... Pofta buna! » ADAUGA SI TU !
Ajutor Intr-o zi Badea Gheorghe se hotaraste sa plece la oras. Drumul fiind lung, un consatean se ofera sa il duca cu masina. Zis si facut. A doua zi cei doi erau in masina, in drum spre oras. Fiind pentru prima data cand se suia intr-o masina, Badea Gheorghe se uita mirat in jur.
-Auzi mai Vasile, da' covrigu' cela mare din fata ta ce este?
-Asta-i volanu' bade... Se mai uita badea in jur, se mai foieste, apoi din nou:
-Da' ceasurile cele la ce folosesc?
-Pai asta-i vitezometru, iar ast'lalt turometru...
Mai sta badea, se mai uita, la un moment dat il vede pe Vasile schimband vitezele.
-Mai Vasile, stii ceva?
-Ia zi bade!
-Auzi ma, vezi tu de volan, ca mestec eu in benzina! Adaugat de bili (24 ani) - Cluj - 04.09.2003
De rusine Badea Gheorghe merge cu gloaba la targ.
- Cum trage calul asta la caruta, bade?
- D'apoi, nu prea trage.
- Da' la plug, trage?
- Nu prea.
- O fi bun de calareala.
- N-as crede.
- Pai, atunci de ce l-ai adus sa-l vinzi?
- Nu l-am adus sa-l vand.
- Da' ce pacatele mele vrei sa faci cu el?
- Vreau sa-l fac de rusine... Adaugat de bili (24 ani) - Cluj - 04.09.2003
Intai munca... Badea era la coasa...vjjju...vjjju si deodata apare vecinul Ion:
-Ma bade, ma! Fugi repede ca moare soacrata!
-E, Ioane, Ioane intai munca si apoi distractia! Adaugat de bili (24 ani) - Cluj - 04.09.2003
Mai aproape Ion si Gheorghe se intalnesc la un cola de strada. Intreaba Ion pe Gheorghe:
- Unde meri, ma?
- Nu ştiu! Da' tu unde meri, ma?
- Nu ştiu!
- No, atunci hai p-aci ca-i mai aproape... Adaugat de esentza (25 ani) - Resita - 28.08.2003
Partea proasta Badea Gheorghe a inceput sa repare acoperisul casei.
Partea buna e ca a ajuns in varful casei.
Partea proasta e ca a inceput sa alunece.
Partea buna e ca s-a prins de burlanul casei.
Partea proasta e ca burlanul s-a rupt.
Partea buna e ca sub el era o capita de fan.
Partea proasta e ca in capita era o furca cu tepii in sus.
Partea buna e ca n-a cazut pe furca.
Partea proasta e ca nici pe capita n-a cazut... Adaugat de esentza (25 ani) - Resita - 28.08.2003
Adaos capsule pentru creșterea afluxului sanguin și sculări mai ferme. Reduce ezitarea în timpul intimității și prelungește durata activității sexuale, administrare unică, dozaj predictibil. Potrivit pentru situații ocazionale îndată ce vrei performanță g